Zalety szamponu z pokrzywy

Szampon z pokrzywy to jeden z tych produktów, który znany jest od dawien dawna. Ceniony jest przede wszystkim za swoje dobroczynne działanie, widoczne na wielu płaszczyznach Kolejnym aspektem, o którym warto wspomnieć, jest olbrzymia dostępność, ponieważ szampon z pokrzywy można obecnie znaleźć w większości aptek i drogerii. Warto zauważyć jednak, że osoby posiadające skłonność do uczuleń, zaczerwienień i podrażnień powinny sięgać po dermokosmetyki do włosów, które w swojej ofercie posiada marka Klorane, bazująca na składnikach w 100% pochodzących z natury. Pokrzywa to oczywiście tylko jeden z nielicznych składników tuż obok m.in. chininy, granatu, lnu, rumianku czy owsa. Szeroka gama pozwala na dobór najwłaściwszego produktu.

Szampon z pokrzywy – działanie

Wracając jednak do tematu szamponu z pokrzywy, warto wspomnieć o jego licznych właściwościach:

  • zmniejsza aktywność gruczołów łojowych,
  • nawilża włosy i skórę słowy,
  • działa przeciwłupieżowo,
  • działa przeciwgrzybiczo,
  • działa oczyszczająco.

Dlaczego jeszcze warto regularnie stosować szampon z pokrzywy? Jest prawdziwą skarbnicą drogocennych składników odżywczych, witamin i minerałów. Mowa tu m.in. o witaminie A, K, B2, C, chlorofilu, histaminie, solach mineralnych, a także kawie mrówkowym czy glikolowym. Dodatkowo pokrzywa od wieków stosowana jest również w licznych terapiach, których celem jest zmniejszenie ilości wypadania włosów. Szerokie spektrum działania zamknięte w jednym kosmetyku? Tak najprościej określić można szampon z pokrzywy, a także wszelkie inne produkty stworzone na bazie tej rośliny. Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, że pokrzywa dzięki licznym witaminom i składnikom odżywczym doskonale radzi sobie z regeneracją i wzmacnianiem włosów. Twoje włosy są osłabione, pozbawione witalności i energii? Ratunkiem niewątpliwie okaże się właśnie szampon z pokrzywy. Warto pamiętać jednak o regularności i systematyczności. Zastosowanie produktu raz na jakiś czas z pewnością okaże się niewystarczające, aby osiągnąć wymarzony i pożądany efekt.

Dermokosmetyki z pokrzywą

Dzięki kosmetykom i dermokosmetykom z pokrzywy włosy stają się mocne, silne i lśniące. Nieprzypadkowo mogą stosować je zarówno kobiety, jak i mężczyźni w różnym wieku, a także posiadający różne rodzaje włosów. Pokrzywa ze względu na ograniczenie wydzielania sebum stosowana jest również w suchych szamponach. Natychmiastowe oczyszczenie skóry głowy bez konieczności użycia wody to olbrzymie ułatwieniem, zwłaszcza wtedy, gdy została nam zaledwie chwila do wyjścia, a wygląd włosów pozostawia raczej wiele do życzenia.